Hľadanie práce pre ľudí 40+

Päťdesiatníci patria do skupiny ľudí, ktorí si novú prácu hľadajú ťažšie. Čas hľadania novej práce im obvykle trvá oveľa dlhšie ako menej rizikovým skupinám ľudí. Avšak aj v tomto prípade platí, že títo ľudia majú dvere otvorené k pracovným pozíciám, pri ktorých zamestnávateľ ocení ich niekoľkoročné skúsenosti. Na portály personalistka.sk s tým problém nebudete mať.

Inzercia práce a inzercia práce zadarmo na https://personalistka.sk

 

Niekoľko užitočných rád pri hľadaní novej práce prináša portál Personalistka.sk

 

  • Prispôsobte váš životopis na konkrétnu pracovnú pozíciu, neposielajte rad za radom životopisy bez úpravy. Je veľmi dôležité poukázať na zručnosti, ktoré sa vyžadujú.
  • Osobná skúsenosť s vašou osobou je najsilnejšia referencia pre potenciálneho zamestnávateľa, preto o hľadaní novej práce rozprávajte všetkým naokolo – známym, spolužiakom, rodine.
  • Ak sa rozprávate o výške platu, dajte si záležať na tom, aby ste povedali takú výšku, o ktorú máte záujem. Zároveň nezabudnite dodať, že ste otvorení o plate ešte diskutovať a upraviť ho, ak firma ponúka aj ďalšie benefity (doplnkové vzdelávanie, pracovný čas a)
  • Často sa stáva, že čerstvých absolventov po škole nechcú zamestnať, pretože nemajú žiadnu prax. Starších naopak nechcú zamestnať pre ich vek alebo prekvalifikovanosť. Zamerajte sa však na svoje kvality a ponúknite ich budúcemu zamestnávateľovi. Svoje kvality posúvajte aj ďalej. Konkurenčnou výhodou pre starších sú ich skúsenosti.
  • Napriek negatívnym skúsenostiam s hľadaním práce buďte pozitívny a verte, že si prácu nájdete. Na pohovore rozprávajte o svojich skúsenostiach a zručnostiach. Nezabudnite spomenúť to, včom ste dobrí.
  • Je veľmi dôležité, aby ste váš životopis dali skontrolovať známym alebo kamarátom. Práve oni vás môžu upozorniť na veci, ktoré vy nevidíte a môžete ich odstrániť. Takto upravený životopis môžete rovno použiť pri hľadaní novej práce na portály personalistka.sk.
  • Do sprievodného emailu, v ktorom posielati danej spoločnosti životopis, môžete uviesť skúsenosť, ktorú už v danej oblasti vyžadovanej pre pozíciu má
  • Na pohovore sa nenechajte vyviesť z miery. Personalista/ ka by sa na pohovore nemal pýtať na určité otázky, ale v prípade, že sa opýta, môže tak zisťovať aj reakciu ľudí, nie tak konkrétnu odpoveď.